Pytania i odpowiedzi

O FinAi

Czym jest FinAi?
FinAi to pierwsza niezależna platforma online, pozwalająca na wzięcie kredytu bankowego bez wychodzenia z domu. Pośredniczymy pomiędzy bankami a Klientami, dzięki czemu osoby biorące kredyty za pośrednictwem FinAi otrzymują oferty dopasowane do swojej sytuacji finansowej.

Jak działa FinAi?
FinAi weryfikuje Klientów, zbierając od nich dokładnie te same informacje, które zbierają od potencjalnych kredytobiorców banki. W jaki sposób? Platforma zadaje Klientowi kilkanaście prostych pytań o jego sytuację finansową (zarobki, liczba już spłacanych kredytów itp.) oraz osobistą (np. forma zatrudnienia, liczba dzieci, stan cywilny), a następnie wysyła odpowiedzi do banków.
. Cały proces – od wpisania swoich danych aż do wypłaty środków – odbywa się w 100% przez internet.

Czy FinAi udziela kredytów?
Nie, FinAi jedynie pośredniczy pomiędzy Klientami a bankiem. Umowę kredytową Klient podpisuje z bankiem i to bank finalnie udziela mu kredytu.

Czy korzystanie z platformy FinAi jest bezpłatne?
Tak, FinAi nie pobiera od Klientów żadnych opłat.

Co to znaczy, że FinAi to niezależna platforma?
Oznacza to, że FinAi nie należy do żadnego banku – to polska spółka technologiczna jedynie współpracująca z instytucjami finansowymi, aby usprawnić Klientom proces kredytowy.

Kto pracuje w FinAi?
O osobach pracujących w FinAi można przeczytać tutaj.

Dlaczego korzystanie z platformy FinAi jest bezpieczne?
FinAi spełnia wszystkie wymogi, którym muszą podlegać działające w Polsce banki. Jesteśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Posiadamy też m.in. certyfikat ISO 27001, który gwarantuje najwyższą jakość w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych naszych Klientów.

Jakie warunki muszę spełnić, żeby starać się o kredyt na platformie FinAi?
Musisz mieć więcej niż 18 lat i posiadać ważny dowód osobisty, smartfona i komputer. Ponadto musisz uzyskiwać stały dochód z tytułu umowy o pracę, o dzieło lub umowy zlecenie, pobieranej renty lub emerytury. Musisz też mieć konto w banku, na które dostajesz pensję, rentę lub emeryturę.

Jak skontaktować się z FinAi?
W razie pytań zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila ([email protected]), czatu na stronie platformy lub telefonicznie: +48 22 300 98 98. Jesteśmy do dyspozycji Klientów od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00–22:00.

Z jakimi bankami współpracuje FinAi?
FinAi obecnie współpracuje z Nest Bankiem, Inbankiem, Credit Agricole i eurobankiem.Wkrótce dołączą do nas kolejne banki.

Czy FinAi ma jeszcze jakichś partnerów?
Tak, dla wygody naszych klientów współpracujemy też z Novum Finance sp. z o.o.