Jak sprawdzić dłużnika w KRD?

szymon

Jakie informacje trafiają do KRD? Kiedy Twoje nazwisko może się tam znaleźć? Jak sprawdzić inną osobę w KRD?

W bazach BIG-ów, czyli Biur Informacji Gospodarczej, można znaleźć mnóstwo danych dotyczących dłużników. Są one szczególne cenne dla osób, które planują wejść we współpracę biznesową z przedsiębiorcami, z którymi wcześniej nie współpracowali. Bazy BIG pozwalają

Jednym z najbardziej znanych BIG-ów jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów (oprócz niego w kraju działają instytucje takie jak BIG InfoMonitor czy KBIG – wszystkie BIG-i są w stosunku do siebie konkurencyjne). Jak można sprawdzić w nim dłużnika i ile to kosztuje?

Cennik KRD

Cennik KRD – jest to stan na styczeń 2019 roku – przedstawia się następująco:

Pobranie raportu o sobie z rejestru KRD: 7,50 zł w siedzibie biura, 18,50 zł korespondencyjnie

Pobranie informacji z rejestru zapytań KRD: 7,50 zł w siedzibie biura, 18,50 zł korespondencyjnie

Uzyskanie informacji o sobie oraz informacji z rejestru zapytań KRD: 15 zł w siedzibie biura, 26 zł korespondencyjnie

KRD proponuje też swoim klientom pakiety abonamentowe w różnych cenach (od 160 do 990 zł miesięcznie), pozwalające na konkretną liczbę sprawdzeń kontrahentów, usuwania i dodawania informacji o dłużnikach, itp.

 

Co zrobić, żeby sprawdzić kogoś lub siebie w KRD?

Żeby sprawdzić drugą osobę lub siebie w bazie KRD, wystarczy założyć konto na stronie KRD. Panel klienta Krajowego Rejestru Długów pozwala m.in. na dopisanie dłużnika do rejestru, sprawdzenie siebie, sprawdzenie drugiej osoby lub firmy, sprawdzenie kto pobierał raport na Twój temat, otrzymywanie powiadomień o dopisaniu do bazy na bieżąco.