Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

szymon

Sprawdź symulację kosztów kredytu i policz wysokość raty z kalkulatorem FinAi

Podaj parametry kredytu

Na początku swojej drogi każdy kredytobiorca zastanawia się, jakimi ratami będzie obciążony jego budżet domowy. Aby pomóc osobom zamierzającym wziąć kredyt, stworzyliśmy kalkulator kredytowy FinAi. To narzędzie, które pomaga poznać przybliżoną wartość raty kredytowej.

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Podjąłeś decyzję – postanowiłeś wziąć kredyt. Niezależnie od tego, na jaki cel chcesz przeznaczyć pieniądze, z pewnością zastanawiasz się, jakimi ratami zostanie obciążony Twój domowy budżet. Kalkulator kredytowy FinAi to nieoceniona pomoc dla wszystkich kredytobiorców – obecnych i przyszłych. To wygodne narzędzi pozwoli Ci sprawdzić, jaka będzie przybliżona wysokość rat. Wystarczy kilka minut, aby przekonać się, czy domowy budżet poradzi sobie ze spłatą kredytu.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy to nowoczesne, bardzo intuicyjne narzędzie, dzięki któremu szybko sprawdzisz, jaka będzie przybliżona wysokość rat. Wystarczy, że podasz najważniejsze informacje, takie jak wysokość kredytu, czas spłaty, oprocentowanie i średnie miesięczne ubezpieczenie. Na tej podstawie kalkulator kredytowy będzie mógł dokonać analizy podanych przez Ciebie informacji, i – na podstawie specjalnego algorytmu – oszacować, jaka będzie miesięczna wysokość rat.

Jeśli nie wiesz, jakie możesz być oprocentowanie nominalne, wysokość prowizji czy ubezpieczenia kredytu, skorzystasz z naszych podpowiedzi. Przygotowaliśmy je na podstawie tego, w jaki sposób banki najczęściej przygotowują swoje oferty. Dla przykładu oprocentowanie nominalne wynosi często 5% – podając taką wartość możesz liczyć na to, że informacje, które uzyskasz dzięki kalkulatorowi kredytowemu będą najbardziej zbliżone do tego, co zaoferuje Ci bank.

Wartości podane przez kalkulator kredytowy są szacunkowe. Mogą one mniej lub bardziej różnić się od wyliczeń, których dokona bank, w którym postanowisz wziąć kredyt. Na wysokość rat wpływa wiele czynników – nie tylko te, które uwzględnia kalkulator kredytowy. Istotny jest również rodzaj rat – to, czy są stałe czy zmienne. Oprócz tego wartości, które podasz w kalkulatorze, są orientacyjne. Bank może zaproponować inne oprocentowanie czy wysokość ubezpieczenia. Niemniej jednak wyniki, podane przez nasz kalkulator kredytowy, będą bardzo zbliżone do wyliczeń banku. Narzędzie uwzględnia bowiem wartości, które są najczęściej stosowane przez banki – na przykład prowizja, wynosząca średnio 8% czy ubezpieczenie, które często oscyluje wokół 0,25%.

Znajdź najlepszą ofertę kredytu w kilka minut!

Oprócz wyliczenia orientacyjnej wysokości miesięcznych rat, kalkulator kredytowy pozwoli Ci sprawdzić, jakie są najlepsze oferty banków. Przedstawione oferty przygotowane są na podstawie określonego kryterium: prowizji, wysokości raty lub okresu spłaty. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać swojego czasu i energii na długotrwałe poszukiwania najlepszej oferty kredytowej. Dzięki kalkulatorowi uzyskasz wgląd do najbardziej korzystnych opcji w jednym miejscu – bez potrzeby odwiedzania banków czy wykonywania telefonów.

Największe korzyści – dlaczego warto skorzystać z naszego kalkulatora?

Kalkulator kredytowy FinAi powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim budżetem, wydatkami i zobowiązaniami finansowymi. Pozwala on z odpowiednim wyprzedzeniem sprawdzić, jaka będzie orientacyjna, miesięczna wysokość rat. Dzięki temu dowiesz się, czy spłata kredytu nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla Twojego portfela.

Kolejna korzyść, jaką daje kalkulator kredytowy, to oszczędność czasu – a jak wiadomo, w dzisiejszych czasach nigdy nie mamy go zbyt wiele. Samodzielne poszukiwanie najlepszych ofert kredytowych na stronach internetowych banków, konieczność wykonywania telefonu do konsultanta, sprawdzanie oprocentowania czy wysokość ubezpieczenia kredytu w danym banku – wszystko to zajmuje wiele czasu. W efekcie często popełniamy błąd, decydując się na kredyt bez sprawdzenia innych ofert. Może to skutkować nie tylko koniecznością spłaty wyższego oprocentowania, ale też utratą naprawdę korzystnej oferty. Kalkulator kredytowy pozwala na szybkie sprawdzenie wysokości rat i tego, co mogą zaoferować banki – bez konieczności wychodzenia z domu, a nawet ruszania się z ulubionego fotela.

FinAi to nie tylko kalkulator kredytowy. Zapewnimy Ci profesjonalną pomoc na każdym etapie. Niezależnie od tego, czy w Twojej głowie dopiero pojawiła się myśl o kredycie, czy może podjąłeś już decyzję, zawsze możesz liczyć na pomoc naszych specjalistów. Doradzimy Ci, jaki kredyt będzie dla Ciebie najbardziej korzystny, a kiedy już wybierz idealną ofertę kredytową, będziesz mógł skorzystać z niej przez naszą stronę internetową. Prawda, że to proste?

Kalkulator kredytowy – co zyskasz?

 • możliwość sprawdzenia, jaka będzie orientacyjna wysokość rat,
 • intuicyjne narzędzie – skorzystanie z niego zajmuje dosłownie chwilę,
 • możliwość sprawdzenia rat kredytu w dowolnym miejscu – na komputerze lub na ekranie smartfona,
 • najlepsze oferty kredytów w jednym miejscu,
 • brak konieczności czasochłonnego sprawdzania poszczególnych ofert kredytów,
 • możliwość skorzystania z pomocy naszych doświadczonych specjalistów,
 • pomoc w skorzystaniu z wybranej oferty kredytowej – z FinAi to naprawdę proste!

Dla kogo kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy FinAi to idealne narzędzie dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i chcą oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze. Oferty kredytowe banków są bardzo zróżnicowane. Z tego powodu znalezienie najlepszej oferty może zająć mnóstwo czasu. Dodatkowo różnice w wysokości rat mogą być naprawdę spore – nawet w przypadku kredytów na stosunkowo niewielką kwotę raty mogą różnić się nawet o kilkaset złotych. Taka kwota robi różnicę w domowych budżecie, dlatego nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę. O wiele lepiej jest skorzystać z kalkulatora kredytowego i znaleźć ofertę, która będzie naprawdę korzystna – nie tylko nie obciąży zanadto Twojego budżetu, ale też pozwoli szybko i wygodnie otrzymać gotówkę na wybrany przez Ciebie cel.

Rodzaje kalkulatorów kredytowych

Wybór kalkulatorów kredytowych jest bardzo duży. To, który z nich wybierzesz, powinno być uzależnione od tego, jaki kredyt planujesz. W sieci możesz znaleźć między innymi:

 • kalkulator kredytów hipotecznych,
 • kalkulator kredytów gotówkowych,
 • kalkulator kredytów dla firm,
 • kalkulator kredytów samochodowych,
 • kalkulator zdolności kredytowej.

Kalkulator kredytowy FinAi to narzędzie nie tylko intuicyjne i wygodne, ale też bardzo uniwersalny. Sprawdzisz w nim między innymi kredyt na remont mieszkania, zakup samochodu, kredyt na wakacje, na sprzęt RTV/AGD, na spłatę innych kredytów, a nawet kredyt na świąteczne zakupy. To nie wszystko – dzięki naszemu kalkulatorowi możesz sprawdzić oferty kredytowe na dowolny cel – w zależności od tego, jakie w danym momencie są Twoje potrzeby.

Kalkulator zdolności kredytowej – do czego służy?

A co z osobami, które wiedzą, że będą potrzebowały kredytu, ale nie są pewne, czy w ogóle mają zdolność? A jeśli tak – to na jaką kwotę mogą liczyć? Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie kalkulator zdolności kredytowej. To narzędzie trochę bardziej rozbudowane niż standardowy kalkulator kredytowy. Osobie, która odpowiednio uzupełni pola, podaje przybliżony scoring. Dzięki temu ułatwieniu dowiesz się, na jaki kredyt będziesz mógł sobie pozwolić.

Kalkulator zdolności kredytowej oblicza zdolność kredytową na podstawie otrzymanych danych. Najczęściej pyta użytkownika o dochód netto, liczbę osób w gospodarstwie domowych i na utrzymaniu, raty kredytów i limity na rachunkach osobistych i na kartach kredytowych. Rzadziej zdarzają się pytania o cel kredytu, główne źródło dochodów, okres zatrudnienia czy rodzaj umowy (na przykład umowa o pracę). Podobnie jak kalkulator kredytowy, tak i kalkulator zdolności kredytowej to bardzo przydatne narzędzie dla osób, które planują wziąć kredyt i chcą odpowiednio się do tego przygotować. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku zwykłego kalkulatora kredytowego, należy liczyć się z tym, że to narzędzie również poda szacunkową zdolność kredytową. To, czy dostaniesz kredyt i w jakiej wysokości, zależy od banku. Ten sprawdza także historię kredytową w BIK, czyli to, jak wywiązywałeś się z poprzednich zobowiązań finansowych.

KALKULATOR KREDYTOWY – PODSUMOWANIE

 1. Kalkulator kredytowy FinAi na podstawie danych uzupełnionych przez Ciebie w formularzu pokaże Ci zbliżoną wartość Twojej raty kredytowej i koszt kredytu.
 2. Dzięki kalkulatorowi kredytowemu poznasz również najbardziej korzystne oferty kredytowe dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z którejś z nich, zrobisz to wygodnie i bezpiecznie dzięki FinAi.
 3. Istnieje wiele rodzajów kalkulatorów kredytowych. To, który z nich wybierzesz, powinno być uzależnione przede wszystkim od rodzaju kredytu, jaki chcesz wziąć, a także od celu, na jaki przeznaczysz pieniądze.
 4. Kalkulatory zdolności kredytowej pomagają oszacować, jaką masz zdolność kredytową. Podpowiadają też w których bankach najlepiej szukać oferty.
 5. Pamiętaj, że zarówno kalkulator kredytowy, jak i kalkulator zdolności kredytowej, przedstawiają dane szacunkowe. Poszczególne elementy ofert bankowych czy sposoby oceny zdolności kredytowej mogą być różne, w zależności od polityki, stosowanej w danym banku.
 6. Kalkulator kredytowy to doskonałe narzędzie dla osób, które planują wziąć kredyt i chcą sprawdzić, jaka będzie miesięczna wysokość rat. Dzięki temu dowiesz się, czy dasz radę spłacić zobowiązanie bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.